Organizator:

Zapraszamy do Weekendowego ZOO w Targach Lublin

Podziel się

Czekają na Was wielbłąd, kuce, krowy, konie, lamy, alpaki, rozbrykane koziołki, owce, osły, rasowe psy, koty i króliki, pająki, kameleony, jaszczurki, papugi i kanarki. Do tego wiele gatunków drobiu ozdobnego, gołębi, gryzoni i owadów.

Wielbłądy, kuce, krowy, konie, lamy, alpaki, rozbrykane koziołki, owce, osły, rasowe psy, koty i króliki, pająki, kameleony, jaszczurki, papugi i kanarki. Do tego wiele gatunków drobiu ozdobnego, gołębi, gryzoni i owadów. Te i inne zwierzęta będziecie mogli spotkać w Weekendowym ZOO, które w dniach 10-11 października 2020 roku zagości w największej hali wystawienniczej Targów Lublin (BILETY: bit.ly/biletynazoo)

 

Rasowe piękności

To będzie nie lada gratka dla wielbicieli kotów. Podczas Weekendowego ZOO odbędzie się pokaz kotów rasowych, podczas którego obejrzycie prawdziwe kocie piękności najróżniejszych ras. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy psów, których zapraszamy na przegląd hodowlany psów rasowych.

Mieszkańcy wiejskiej zagrody

Podczas Weekendowego ZOO będziecie czekało na Was rozbrykane stado zwierzaków zagrodowych. Odwiedzą nas m.in.: dostojny wielbłąd, cwana lama, przesłodkie alpaki, osły, puchate owce oraz żwawe kozy. Wasze serca z pewnością skradnie niecodzienny wygląd krowy szkockiej, niekwestionowanej miss swojego gatunku.

Jedyny taki koń w Polsce

Weekendowe ZOO będzie niepowtarzalną okazją, aby zobaczyć na własne oczy jedynego w Polsce konia z kręconą sierścią Curly Horse. Ale to nie jedyny parzystokopytny gość wydarzenia. Czekają na Was konie rasy małopolskiej, wielkopolskiej oraz felińskiej. Pojawią się również kuce miniaturowe Appaloosa i Falabella oraz kuce szetlandzkie, na których dzieci będą miały możliwość przejażdżki w specjalnie przygotowanych ringach.

Ptasia gromada

W strefie ptactwa ozdobnego i gołębi rasowych spotkacie przedstawicieli ponad 50 ras. Swoje piórka dumnie prezentowały będą m.in.: perliczki, zielononóżka, brodacz watermalski, gęś tuluska oraz kaczka ruańska. Nie zabraknie też barwnych papug i rozśpiewanych kanarków.

Strefa terrarystyki

Na Weekendowym ZOO nie mogło zabraknąć mieszkańców terrariów. Swoją obecność zapowiedziały m.in.: kameleony, agamy, węże (w tym pyton królewski, boa dusiciel), żółwie i żaby. Oprócz tego czeka na Was ponad 100 osobników tropikalnych pająków, w tym największy ptasznik na świecie – ptasznik goliat. Nie zabraknie też skorpionów.

Wystawa Królików Rasowych

Podczas wydarzenia odbędzie się  Klubowa Wystawa Królików Nowozelandzkich oraz innych ras, którą organizuje Polski Klub Królików Nowozelandzkich. Do Lublina przyjadą hodowcy, którzy zaprezentują ok. 200 królików zarówno ras popularnych, jak i rzadko spotykanych. Będziecie mogli zobaczyć m.in. królika olbrzymiego, króliki miniaturowe, Rexa Geparda, Srokacza angielskiego, Sallandera, Rexa Szaroniebieskiego. Nie lada atrakcją będą również króliczki przeskakujące przez przeszkody.

Fascynujący świat owadów

Owady to najbardziej zróżnicowana grupa stawonogów na świecie. Podczas Weekendowego ZOO będzie można zapoznać się z bliżej ze światem pszczół i mrówek. Dla zainteresowanych będą czekać ścieżki dydaktyczne ‘’Od kwiatka do miodu” oraz ‘’Pszczelarstwo dawniej i dziś’’, pokazy sprzętu pszczelarskiego, warsztaty z wyrobu świec, wtapiania węzy czy pieczenia całusków. W specjalnych formikariach będzie można zobaczyć prace mrówek mieszkających w Polsce oraz Europie Południowej. Nie zabraknie również innych owadów, m.in. mączniki, drewnojady, karaczany, świerszcze.

Zróbmy coś dobrego

Weekendowe ZOO w Targach Lublin to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do tego, by zrobić coś naprawdę dobrego. Na wydarzeniu pojawią się zwierzęta z zaprzyjaźnionych schronisk, Fundacji Epicrates oraz Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE. Wszyscy zainteresowani będą mogli wesprzeć zwierzaki finansowo i otrzymać odpowiedzi na pytania dotyczące adopcji pupila. Wolontariusze będą udzielać porad prawnych z zakresu ochrony praw zwierząt, dobrostanu zwierząt różnych gatunków oraz opowiedzą o problematyce bezdomności psów i kotów.

Nie masz jeszcze biletu? Kup taniej w przedsprzedaży >>> bit.ly/biletynazoo

Bilety w niższych cenach są dostępne tylko do 4 października do godz. 23:59

 

Weekendowe ZOO w Targach Lublin

Kiedy: 10 – 11 października 2020

Godziny otwarcia: 10:00 – 18:00

Gdzie: Lublin, ul. Dworcowa 11

Więcej informacji na stronie: weekendowezoo.pl